Gyerekcipő blog
Supinált cipő
Supinált cipők ,supinált szandálok
Mikor van szükség supinált cipőre?
Ha a láb izmainak fejlődése valamilyen oknál fogva nem tud lépést tartani a gyermek növekedésével (magasságának, testsúlyának növekedésével) vagy ha a bokaszalagok gyengék, akkor a sarkak elkezdenek befelé dőlni, a gyerek a testsúlyát sarkai belső részére helyezi. A bokák egymás felé borulnak. (a lábszár és a sarokcsont nem egymás tengelyében helyezkedik el)
Ebben az esetben mindenképp célszerű egy ortopéd orvost felkeresni, aki a későbbi problémák megelőzésére javasolhatja a supinált cipő hordásának megkezdését. Ezek a deformitások az esetek döntő többségében kisgyermekkorban megfelelő lábbeli használatával korrigálhatóak. Ezt a korrekciót segíti a speciális gyerekcipő választása.
SPECIÁLIS BELSŐ FORMA ÉS KONSTRUKCIÓ
BELSŐ FORMA
- A cipők speciális belső formáját a sajátosan kialakított kapta határozza meg. A kapta szerkesztésénél figyelembe veszik a gyermekláb anatómiai sajátosságait, valamint a cipő használati körülményeit.
- A SUPINÁLT Szamos Kölyök cipőknél használt kaptafa orrészén tágas és magas, hogy az ujjak jól elhelyezkedhessenek. A sarokrész húsrésze a bébi és kis gyermek méretek esetében teltebb. A sarok magassága bébi cipők esetében 2-3 mm, kisgyermek és gyermekcipők esetében 5-10 mm.
KONSTRUKCIÓ:
- A cipők takarják a gyermekláb külső és belső oldalát. A szárrészen felerősített elemek 5-7 mm szabályozást tesznek lehetővé.
- A cipők lábra adása és levétele a lábról egyszerű módszerrel van megoldva, csattal vagy tépőzárral, ezzel is segítve az anyukákat és a gyerekeket. Fűzős cipők esetében a nyitást az előrehozott fűzőrész tervezésével oldották meg.
- A megerősített kéreg megtámasztja a saroktő csontjait.
- A cipő előrésze az anatómiai követelmények szerint és a gyermek láb fejlődési szakaszai szerint kerül kialakításra
- A SUPINÁLT vagy döntött Szamos Kölyök gyermekcipők sarok ékkel vannak ellátva. A döntött sarok egy merev kezelő alkatrész, amely a használat alatt nem ad lehetőséget a saroktengely módosulására.
- A talp anyaga hajlékony, hogy elősegítse a lábujjak kaparó mozgását és a gyors tipegést.
- A lábbal érintkező részeken nagyon puha természetes bőr bélést használnak, ami elősegíti a láb levegőzését, növelve a gyermek komfort érzetét, illetve a támasztó alkatrészek közzé habszivacs réteget helyeznek el, modelltől függően.
Gyermekünk egészséges fejlődése
Gyermekünk egészséges fejlődése
10-12 hónapos kor
környékén felállnak, majd bútorok mentén lépegetnek. A tárgyakat elkezdik dobálni, egyre kevésbé vesz tárgyakat szájba. Egy éves korban látása már hasonló a felnőttéhez. Apróbb tárgyakat pedig már hüvelykujj és mutatóujj hegye közé vesz, csipppentő fogással. Szeret pakolni. Egy évesen kezd kanállal próbálkozni, de még kiborítja.
14 hónapos korban
megteszik önálló első lépéseiket. Kezdetben széles alapon, teli talppal járnak, karjukkal próbálnak egyensúlyozni, majd a következő hónapokban az érett járás során ez a kartartás megszűnik és szépen sarokról lábujjhegyre gördülnek. Ekkorra annyira fejlett az elengedés a kézben, hogy 2 kockát egymásra tudnak tenni.
Másfél évesen
3 kockából tornyot épít. A csukló kifelé csavaró mozgásának ügyesedésével már szabályosan eszik kanállal, pohárból tisztán iszik. Ruháit elkezdi levenni.
A 2 éves gyermek
fut, mászik, lépcsőn mellélépve közlekedik, labdát rúg, jól fut. Könyvben lapoz, tisztán eszik, kezet mos.
2,5 évesen
páros lábbal ugrál, egy lábon pár másodpercig megáll. 5-6 kockából tornyot épít. Rajzolni kezd, kezdetben körkörös firkát.
3 évesen
triciklizik, lépcsőn váltott lábbal közlekedik. 9-10 kockából épít tornyot. Rajzát megnevezi, de még nem felismerhető. Emberrajza fej-láb alak. Ollóval vág, gyöngyöt fűz. Önállóan levetkőzik. A kezesség kialakulása a 3-4. évre tehető.
4 évesen
váltott lábbal ugrál, labdát felső dobással dob.Ceruzát ujjai közé fogja, rajza már felismerhető, de aránytalan, vagy egyes helyeken nem érintkezik (ház teteje lebeg).
5 évesen
folyamatosan rohangál, biciklizik. Úgy rajzolja a világot, ahogyan ismeri, gyakran átlátszó, egyidejűleg több nézőpontból rajzol. A rajzolt embernek már 6 testrésze van. Önállóan felöltözik.
6 évesen
A rajzolt az emberen már ruhát is látunk.
Iskolás korra szabályos ceruzafogás alakul ki.